Jujubee S.A. - Games Developer and Publisher. iOS | Android | WP | PC | Mac | Linux | PS4 | Xbox One - Odwiedź garnizonowe miasto Widiajewo - nowe materiały z gry przygodowo-dokumentalnej KURSK!

prasa

Odwiedź garnizonowe miasto Widiajewo - nowe materiały z gry przygodowo-dokumentalnej KURSK!

(KATOWICE, Polska | 23 czerwca 2017) Informacja prasowa: Gra KURSK, ambitna produkcja ze studia Jujubee, przeszła długą drogę od bardzo dobrze przyjętego dema na Gamescom. Wówczas gracze z całego świata mogli się zapoznać z wnętrzami okrętu, teraz pora na nową lokację po ujawnionej kilka miesięcy temu Moskwie - garnizonowe miasto Widiajewo. To właśnie z niego okręt K-141 Kursk wypłynął w swój ostatni rejs. 
 
"W początkowych założeniach KURSK miał być grą na 4 godziny rozgrywki. Ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że w tej historii tkwi olbrzymi potencjał i wymaga ona należytego zgłębienia. Dlatego też tytuł będzie znacząco większy i zapewni graczom nawet kilkanaście godzin wrażeń, chcemy także należycie wprowadzić odbiorcę w atmosferę owych katastroficznych zdarzeń. Zanim trafimy na Kursk, odwiedzimy także Moskwę i ulokowane nad Morzem Barentsa zamknięte miasto garnizonowe Widiajewo. Warto tu nadmienić, że KURSK to gra typu sandbox, więc gracz ma dużą swobodę działań i może istotnie wpływać na przebieg rozgrywki, w tym na zakończenie gry” - powiedział Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee S.A. “Duży nacisk kładziemy także na oprawę i tym samym jakość audiowizualna uległa znaczącej poprawie w stosunku do ubiegłorocznego dema z Gamescom, które już wtedy spotkało się z bardzo dobrym odbiorem ze strony graczy. Nie ukrywamy, że zależy nam na stworzeniu tytułu jak najwyższej próby.” 
 
O KURSKU
 
KURSK będzie pierwszą, pełnoprawną grą paradokumentalną w historii. Tytuł będzie się koncentrował na tragedii rosyjskiego atomowego okrętu podwodnego, który zatonął na morzu Barentsa w sierpniu 2000 roku. Fabuła gry będzie w większości oparta na faktach, dzięki czemu gracze zyskają możliwość bardziej szczegółowego zapoznania się z dramatyczną historią okrętu oraz przeżycia ekscytującej przygody.
 
“KURSK będzie tytułem skierowanym do dojrzałego gracza oczekującego nietuzinkowej i ambitnej rozrywki, w której szczególny nacisk zostanie położony na fabułę i sposób prowadzenia akcji. Będzie to tytuł w którym gra jest narzędziem do opowiedzenia historii, a nie historia pretekstem do wprowadzenia mechanik gry. Nie chcemy tutaj iść na żadne kompromisy, dlatego też KURSK będzie produkcją, którą ciężko wpisać w konkretne ramy gatunkowe" - powiedział Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee S.A. 
 
Oficjalny zwiastun gry (Vimeo): https://vimeo.com/128365339
Oficjalny zwiastun gry (YouTube): https://youtu.be/Au4_3ZwQy2g  
Facebook: https://www.facebook.com/Jujubee-267210603352542 
Oficjalna strona: http://kurskthegame.com 
 
O Jujubee:
 
Jujubee S.A., to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo. Spółka została założona w 2012 roku w Katowicach przez byłych pracowników CD Projekt RED, Traveller’s Tales oraz Infinite Dreams – Arkadiusza Ducha, Michała Stępnia i Igora Zielińskiego. Celem firmy jest tworzenie niesamowicie grywalnych i doskonale wyglądających gier na takie platformy sprzętowe, jak iOS, Android, Mac i PC. Jujubee S.A. jest spółką notowaną na rynku New Connect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
 
By dowiedzieć się więcej na temat Jujubee i produktów studia, zapraszamy na oficjalną stronę: http://jujubee.pl. Zachęcamy także do śledzenia nas na Facebooku, Google+ oraz na Twitterze!