Jujubee S.A. - Games Developer and Publisher. iOS | Android | WP | PC | Mac | Linux | PS4 | Xbox One - Grupa kapitałowa Jujubee pozyskuje dodatkowe środki na nowe projekty i finalizację prac nad Dark Moon, nowy prezes w Strategy Forge!

prasa

Grupa kapitałowa Jujubee pozyskuje dodatkowe środki na nowe projekty i finalizację prac nad Dark Moon, nowy prezes w Strategy Forge!

Grupa kapitałowa Jujubee pozyskuje dodatkowe środki na nowe projekty i finalizację prac nad Dark Moon, nowy prezes w Strategy Forge!

 

W zeszłym roku JUJUBEE S.A. powołało spółkę zależną STRATEGY FORGE S.A. - celem było wykorzystanie w pełni potencjału unikalnego narzędzia stworzonego przez Jujubee, umożliwiającego znacznie tańsze i szybsze tworzenie gier strategicznych. W konsekwencji Strategy Forge przejęło prawa do realizowanego już wcześniej w ramach Jujubee projektu PUNK WARS, turowej gry strategicznej, której premiera odbędzie się jeszcze w 2021 roku. Jujubee będzie z kolei wydawcą tego tytułu. Opublikowane demo gry spotkało się z dużym zainteresowaniem społeczności graczy, zaś zwiastun został odtworzony już ponad 100 tysięcy razy, tylko na oficjalnym profilu firmy.
 

W dniu 30 czerwca 2021, spółka zależna Strategy Forge S.A. pozyskała 874 tysiące złotych z tytułu emisji akcji serii C. Z kolei 14 lipca 2021 spółka-matka, Jujubee S.A. pozyskała 555.000 złotych poprzez objęcie przez prezesa zarządu Michała Stępnia 150.000 akcji serii K. W przypadku Strategy Forge dodatkowe środki mają umożliwić spółce dokończenie prac nad atrakcyjnym i charakteryzującym się świetną oprawą tytułem PUNK WARS oraz rozpoczęcie jeszcze w tym roku prac nad nową produkcją, w Jujubee natomiast środki z emisji umożliwią wykorzystanie pełni potencjału przyznanego spółce dofinansowania w ramach programu Szybka Ścieżka (Jujubee pozyskało ponad 2,5 miliona PLN), ale także pozwolą na większe zaangażowanie marketingowe, jak i przede wszystkim na dokończenie prac nad ambitnym i wyczekiwanym przez rynek projektem DARK MOON. Gra znalazła się już na liście życzeń ponad 20.000 graczy.

„Dark Moon to nasz priorytet” - powiedział Michał Stępień, prezes zarządu Jujubee S.A. „Od początku dostrzegamy olbrzymi potencjał w tym tytule. Musieliśmy się jednak skupić na dokończeniu Realpolitiks II, by wypełnić naszą umowę z wydawcą oraz na dokończeniu innych projektów. Chociażby na przeniesieniu Deep Diving Adventures, który już jakiś czas temu się zwrócił, na konsolę Nintendo Switch, gdzie sprzedaliśmy już ponad 20.000 egzemplarzy gry. W końcu jednak możemy się w pełni skoncentrować na Dark Moon, jest to z pewnością produkt, na który warto czekać”.

W ostatnich miesiącach jednym z istotnych działań Jujubee było stworzenie odpowiednich struktur produkcyjnych w Strategy Forge. Efektem tego są istotne postępy w pracach nad tytułem PUNK WARS oraz grywalne demo gry, które pojawiło się na rynku już w czerwcu bieżącego roku. Tak szybkie tempo produkcji było możliwe do osiągnięcia w dużej mierze dzięki autorskiemu edytorowi do tworzenia gier strategicznych, będącego jednym z aktywów grupy kapitałowej.

W lipcu tego roku na stanowisko prezesa zarządu Strategy Forge został powołany  Mateusz Hyla, dotychczasowy producent z Jujubee. Zastąpił on na tym stanowisku dotychczasowego prezesa Strategy Forge, Michała Stępnia.

„Zależało nam na fachowcu z dużym doświadczeniem, który posiada szeroką wiedzę o zarządzaniu. Mateusz nadzorował w Jujubee z powodzeniem kilka projektów i świetnie zna nasze narzędzie do tworzenia gier strategicznych, stąd był naturalnym wyborem” - powiedział Michał Stępień, prezes zarządu Jujubee S.A.

„Dziękuję inwestorom za powierzone mi zaufanie. Bardzo cieszy mnie perspektywa dalszego rozwoju i możliwość wykorzystywania edytora, który jak pokazuje dotychczasowy przebieg prac nad PUNK WARS stanowi olbrzymi atut spółki” - powiedział Mateusz Hyla, prezes zarządu Strategy Forge S.A.

Samo Jujubee zamierza w nadchodzącym czasie zwiększyć działania marketingowe związane z DARK MOON, w pierwszym etapie animując liczną społeczność graczy skupioną wokół tej produkcji.

 

Zwiastun DARK MOON
Zwiastun PUNK WARS

DARK MOON na Steam
PUNK WARS na Steam


 

O Jujubee:

Jujubee S.A. to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo, które ma swoim koncie takie tytuły jak „FLASHOUT 3D”, „Suspect in Sight”, „Take Off – The Flight Simulator”, strategię czasu rzeczywistego „Realpolitiks”, „Truck Simulation 19”, grę przygodowo-dokumentalną „KURSK”, „Deep Diving Simulator” oraz „Dark Moon”. Celem firmy jest tworzenie inspirujących i wyróżniających się na rynku gier na wszystkie istotne platformy sprzętowe, takie jak iOS (iPhone, iPod, iPad), Android, Mac, PC i konsole. Jujubee jest spółką notowaną na rynku NewConnect (JJB).

 

O Strategy Forge:

Strategy Forge S.A. to studio developerskie, powstałe w październiku 2020r., wchodzące w skład grupy kapitałowej Jujubee S.A. Założeniem Strategy Forge S.A. jest produkcja wysokiej jakości gier strategicznych z wykorzystaniem autorskiej technologii umożliwiającej efektywną realizację tego gatunku gier na platformy stacjonarne oraz mobilne. Obecnie Spółka pracuje nad tytułem „Punk Wars” średnich rozmiarów turową grą strategiczną, przedstawiającą dystopijną wizję świata, z poważną fabułą, łączącą różne style fantastyki spekulacyjnej.