Jujubee S.A. - Games Developer and Publisher. iOS | Android | WP | PC | Mac | Linux | PS4 | Xbox One - Jujubee na konferencji DevGAMM w Moskwie!

aktualności

Jujubee na konferencji DevGAMM w Moskwie!

Mamy za sobą naprawdę ekscytujący i produktywny okres! W dniach od 12 do 17 maja, członkowie naszego zespołu odwiedzili dwie ważne konferencje poświęcone grom komputerowym: DevGAMM w Moskwie oraz Digital Dragons w Krakowie. Firma Jujubee była jednym z uczestników obu konferencji i sponsorem Digital Dragons, zaś oba wydarzenia były doskonałą okazją do promowania trzech nadchodzących produkcji: gier KURSK, Realpolitiks oraz Take Off - The Flight Simulator. Na naszą relację z Krakowa przyjdzie czas za kilka dni, tymczasem warto napisać kilka słów na temat naszej wizyty w Moskwie.

 


 

Pierwszym i największym wyzwaniem była sama podróż na konferencję do Moskwy. DevGAMM okazał się być bardzo dobrze zorganizowaną imprezą. Nasz Marketing Manager - Przemysław, miał okazję współpracować z zespołem doświadczonych specjalistów, którzy pomogli mu ze wszystkim, zwłaszcza, że stoisko Jujubee musiało być zorganizowane zdalnie.

 

Wraz z rozpoczęciem konferencji wokół stoiska Jujubee zaczęli licznie zbierać się zwiedzający. Odczuliśmy, że zainteresowanie naszymi grami jest naprawdę spore, a wielu ludzi, którzy mieli okazję zobaczyć nasze produkcje, prosiło także o udzielenie dodatkowych informacji na temat firmy i jej planów. Otrzymaliśmy także wiele cennych opinii i sugestii.


 

Naszym największym znakiem zapytania był odbiór gry KURSK, wszak katastrofa tego atomowego okrętu podwodnego, to dla Rosjan bardzo delikatny i bolesny temat. Na szczęście spotkaliśmy się z bardzo pozytywnymi reakcjami i gra wzbudzała spore zainteresowanie. Bardzo nas cieszy, że rosyjscy gracze i deweloperzy nie skupiają się wyłącznie na kwestiach politycznych, ale są otwarci na nowe i nietuzinkowe pomysły w świecie gier. Znaleźliśmy także chwilę by zapoznać się z prezentowanymi na konferencji produkcjami i miło nam było odkryć, że rosyjscy deweloperzy to bardzo utalentowane i sympatyczne grono ludzi.

 

Konferencję odwiedziło wielu twórców gier, prasa, a także wydawcy i znane marki m.in: Microsoft (Xbox), G5 Entertainment, Unity, Intel, Epic Games i wiele innych. Dzięki temu, że można tutaj spotkać się twarzą w twarz z ważnymi osobami z branży, jest spora szansa na podjecie ciekawej i owocnej współpracy.

 


Co naszego przedstawiciela zaskoczyło najbardziej podczas DevGAMM to “Game Lynch”, czyli niezwykle pomysłowy i oryginalny element konferencji. Jest to swego rodzaju wyzwanie, w którym gra jednego z twórców jest w zabawny sposób krytykowana. Jeżeli deweloper nie jest w stanie obronić swojej gry słowami, musi wybrać walkę na zabawkowe pistolety lub miecze świetlne, albo wypić okropnego drinka przygotowanego z przypadkowych napojów (wyskokowych również). 

Niestety czasu na zwiedzanie było mało, więc nie udało się zwiedzić wszystkich urokliwych zakątków miasta. Przemysław skorzystał ze słynnego moskiewskiego metra, by dotrzeć do ulicy Arbat, gdzie producenci pamiątek oraz lokalni artyści prezentują swoje prace. Jest to idealne miejsce na spokojną przechadzkę z przyjaciółmi lub rodziną. Spacer wokół olbrzymiego Kremla wyprowadził Przemysława na przepiękny Plac Czerwony gdzie mógł podziwiać architekturę: m.in. legendarne Mauzoleum Lenina i Katedrę Wasyla Błogosławionego.Niestety tuż po tej krótkiej wycieczce nasz marketingowiec musiał opuścić Moskwę, by powrócić do Polski i by wraz z resztą zespołu Jujubee wziąć udział w ogólnopolskiej konferencji twórców gier - Digital Dragons.