Jujubee S.A. - Games Developer and Publisher. iOS | Android | WP | PC | Mac | Linux | PS4 | Xbox One - Jujubee publikuje zwiastun wideo z silnika gry przygodowo-dokumentalnej „KURSK” oraz ujawnia moment ogłoszenia premiery!

prasa

Jujubee publikuje zwiastun wideo z silnika gry przygodowo-dokumentalnej „KURSK” oraz ujawnia moment ogłoszenia premiery!

(KATOWICE, Polska | 27 Kwietnia, 2018)  Jujubee S.A. publikuje najnowszy oficjalny zwiastun zapowiadający pierwszą w historii grę przygodowo-dokumentalną KURSK, a także ujawnia moment ogłoszenia premiery. Stanie się to przy okazji czerwcowego Pixel Heaven - kultowego już festiwalu dla graczy i fanów retro. Na imprezie studio będzie promować swoje dotychczasowe produkcje, zaś w jej drugim dniu poprowadzi panel na którym zaprezentuje fragmenty z rozgrywki oraz ogłosi oficjalną datę premiery długo oczekiwanego KURSKA! To jednak nie koniec zaplanowanych w związku z tym wydarzeniem niespodzianek.


 

W dniu dzisiejszym Jujubee opublikowało nowy zwiastun zapowiadający grę KURSK. Co warte podkreślenia został on wyrenderowany w czasie rzeczywistym bezpośrednio w silniku gry i nie był dodatkowo edytowany. Tym samym prezentuje on aktualny poziom jakościowy produkcji, a warto przy tym odnotować, że cały zespół odpowiedzialny za ten historyczny tytuł będzie nanosił dalsze szlify aż do dnia oficjalnej premiery.


 

Jujubee już drugi raz będzie wystawcą podczas warszawskiego festiwalu gier i retro Pixel Heaven. Dla studia będzie to jednak moment szczególny. Podczas panelu “KURSK. Czy nadszedł czas, aby gry opowiadały prawdziwe historie?” katowicka spółka wyjawi datę premiery tej wyjątkowej produkcji. 


 

Jujubee od dłuższego czasu podkreśla chęć wyjścia tematycznego poza hermetyczny świat gier wideo. Studio chce poruszać poważne, często kontrowersyjne tematy, inspirować i zachęcać do pogłębiania wiedzy o otaczającym nas świecie. Tym samym spółka inauguruje nową podkategorię swoich produktów, które będą odtąd oznaczane sloganem GAMES BEYOND™. Będą się one charakteryzować dużym naciskiem na opowiadaną historię, nietuzinkową rozgrywką i doborem dojrzałej tematyki. Pierwszą grą mieszczącą się w ramach tej kategorii będzie KURSK, kolejną zaś zapowiedziany jakiś czas temu projekt KONKLAWE. 


 

„Uważamy, że nadszedł czas opowiadania prawdziwych historii. W dobie, kiedy rywalizujemy o wolny czas odbiorców z całą branżą rozrywkową, a zatem również z serialami czy filmami oraz kiedy ludzie coraz mniej chętnie sięgają po literaturę faktu, na twórcach gier ciąży dodatkowa odpowiedzialność. Owszem, gry są coraz bardziej rozbudowane, oferują niesamowite wrażenia audiowizualne, pozwalają nam zatracić się w wirtualnym świecie, ale rzadko kiedy są rozwijające. Dlatego właśnie chcemy wykraczać tematycznie poza hermetyczny świat gier wideo i zachęcać odbiorców do pogłębiania ich wiedzy o historii czy aktualnym świecie. Jesteśmy przekonani, że KURSK będzie niezwykle atrakcyjnym tytułem dla każdego kto poszukuje ambitnej i dojrzałej rozgrywki” – powiedział Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee.  


 

NOWY ZWIASTUN KURSKA:● YouTube: https://youtu.be/58US71Idr9o

● Vimeo: https://vimeo.com/266890134
 


 

O GRZE:KURSK to pierwsza przygodowo-dokumentalna gra wideo w historii. Tytuł będzie się koncentrował na tragedii rosyjskiego atomowego okrętu podwodnego K-141 Kursk, który zatonął na morzu Barentsa w sierpniu 2000 roku. Fabuła gry będzie w większości oparta na faktach, dzięki czemu gracze staną się świadkami dramatycznych wydarzeń, które wstrząsnęły ówczesnym światem.

Tytuł zmierza na platformy PC, Mac, PlayStation 4 i Xbox One.
Więcej informacji o grze na stronie http://KURSKTHEGAME.COM.


 

O JUJUBEE:Jujubee S.A. to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo, które ma swoim koncie takie tytuły jak „FLASHOUT 3D”, „Suspect in Sight”, „Take Off – The Flight Simulator”, strategię czasu rzeczywistego „Realpolitiks” czy nadchodzącą grę przygodowo-dokumentalną „KURSK”. Celem firmy jest tworzenie inspirujących i wyróżniających się na rynku gier na wszystkie istotne platformy sprzętowe, takie jak iOS (iPhone, iPod, iPad), Android, Mac, PC i konsole. Jujubee jest spółką notowaną na rynku NewConnect (JJB).


Aby dowiedzieć się więcej na temat Jujubee i produktów studia, zapraszamy na oficjalną stronę: http://jujubee.pl. Zachęcamy także do śledzenia nas na Facebooku, Google+, Instagramie oraz na Twitterze!