Jujubee S.A. - Games Developer and Publisher. iOS | Android | WP | PC | Mac | Linux | PS4 | Xbox One - KURSK będzie grą 4K, w której "zagrają" prawdziwi aktorzy. Spellcrafter na komputery Mac.

prasa

KURSK będzie grą 4K, w której "zagrają" prawdziwi aktorzy. Spellcrafter na komputery Mac.

(Katowice, Polska | 8 października 2015) KURSK będzie grą 4K, w której „zagrają” prawdziwi aktorzySpellcrafter na komputery Mac.


Jujubee zapowiedziało wydanie popularnego tytułu własnej produkcji – Spellcrafter – na komputery z systemem Mac. Katowicki developer planuje także wydanie wersji pudełkowej gry w Polsce i Niemczech – umowa z polskim wydawcą IQ Publishing została już podpisana. Prace nad wyczekiwaną przez rynek grą KURSK prowadzone są zgodnie z harmonogramem.


Spellcrafter jest jedną z pierwszych produkcji katowickiego studia.  Tytuł szybko zyskał zainteresowanie pasjonatów RPG-ów m.in. dzięki fabule osadzonej w fantastycznym świecie i niespotykanej metodzie rzucania zaklęć. Na fali popularności Jujubee podjęło decyzję o wydaniu gry również na komputery Mac.


W minionym miesiącu  katowicki developer promował swoje produkty na targach ACE Fair w Korei. Goście odwiedzający stoisko mogli obejrzeć m.in. zapowiedź gry KURSK. – W przypadku platform PC i Mac, gra jest tworzona z myślą o rozdzielczości 4K, dzięki czemu posiadacze tego typu wyświetlaczy będą mogli w pełni wykorzystać ich możliwości. Planujemy także użyć fotoskanu do tworzenia postaci. Proces kreacji polega na tym, że prawdziwy aktor jest skanowany i w ten sposób jego postać zostaje transponowana do gry – tłumaczy Michał Stępień, prezes Jujubee. - Zapewnia to bardzo duży realizm rozgrywki, a stworzony bohater wygląda "jak żywy". Na tym etapie nie chcielibyśmy zdradzać więcej szczegółów – dodaje Stępień. 


Katowickie studio będzie również obecne na tegorocznej edycji Poznań Game Arena, która zaplanowana jest w dniach 16-18 października. W ramach konferencji Game Industry Conference odbywającej się w trakcie targów, Jujubee przeprowadzi jeden z wykładów.


O Jujubee S.A.:

Jujubee S.A., to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo. Spółka została założona w 2012 roku w Katowicach przez byłych pracowników studiów CD Projekt RED („Wiedźmin 2”), Traveller’s Tales („LEGO Indiana Jones”, „LEGO Batman”) oraz Infinite Dreams („Let’s Create! Pottery”, „Jelly Defense”) – Arkadiusza Ducha, Michała Stępnia i Igora Zielińskiego. Firma produkuje doceniane – grywalne, o wysokiej jakości grafiki – gry na takie platformy sprzętowe, jak iOS (iPhone, iPod, iPad), Android, Mac i PC. Jujubee tworzy gry wideo oparte na własnych pomysłach oraz na zlecenie podmiotów zewnętrznych.