Jujubee S.A. - Games Developer and Publisher. iOS | Android | WP | PC | Mac | Linux | PS4 | Xbox One - Spellcrafter - wywiad z Arkadiuszem Duchem, Dyrektorem Kreatywnym!

aktualności

Spellcrafter - wywiad z Arkadiuszem Duchem, Dyrektorem Kreatywnym!

Spellcrafter zmierza wielkimi krokami na platformy PC i Mac, więc postanowiliśmy skorzystać z tej okazji i odpowiedzieć na kilka pytań. Przed Wami wywiad z Arkadiuszem Duchem, Dyrektorem Kreatywnym odpowiedzialnym za ten tytuł.Czym Spellcrafter różni się od innych tego typu produkcji?

Jest to gra dość wyjątkowa, bo w zupełnie inny sposób korzysta się w niej z magicznych umiejętności naszego bohatera. Oczywiście duży nacisk położony jest na atrakcyjną fabułę jak i na liczne rozwiązania znane z gier RPG.

 

Jakich zmian możemy się spodziewać w stosunku do wersji beta, która jest obecnie dostępna w systemie "Early Access"?

Od samego początku bardzo chcieliśmy zaangażować nasze community w tworzenie tej gry. To właśnie dlatego już kilka miesięcy temu wypuściliśmy wersję "Early Access". Chcieliśmy mieć bowiem dość czasu, by móc zaimplementować co ciekawsze pomysły, które zostaną zasugerowane przez samych graczy. Tym samym w finalnej wersji znajdą się całkowicie nowe animacje postaci, które były tworzone za pomocą technologii mocap. Ponadto gra doczeka się lepszej i bardziej zróżnicowanej oprawy dźwiękowej, a warto przy tym dodać, że muzyka była komponowana specjalnie na potrzeby tego tytułu. Dojdą także animowane przerywniki, które rzucą więcej światła na opowiadaną przez nas historię.Czy planujecie wydać tę grę także na urządzeniach mobilnych?

W chwili obecnej najwyższy priorytet mają wersje na komputery PC i Mac. Niemniej pracujemy również nad wersją mobilną, za wcześnie jednak by o tym mówić i by przewidywać kiedy taka wersja ukaże się na rynku.

 

A jak dużo czasu zajmuje przejście całej gry?

Powinno to zająć około 10 godzin, ale wiele zależy od umiejętności gracza i jego doświadczenia. Jeżeli natomiast ktoś będzie chciał odkryć wszystkie tajemnice i zebrać wszystkie przedmioty, to przejście gry zajmie odpowiednio więcej czasu.Spellcrafter, to gra z gatunku "dark fantasy". Ale jak bardzo mroczna będzie ta produkcja w rzeczywistości?

Gra jest porzielona na 3 rozdziały i każdy z nich różni się od poprzedniego. Pierwsze lokacje w grze są bardziej kolorowe i radosne, ale potem wszystko staje się znacznie bardziej mroczne, szczególnie gdy dojdziemy już do świata nekromantów i czarnej magii. Tak więc można się spodziewać bardzo dużego zróżnicowania jeśli chodzi o klimat i atmosferę gry.

 

A czym się różnią między sobą sami grywalni bohaterowie?

Podczas naszych przygód wcielimy się w rycerza, nekromantę i elfkę. Każda z tych postaci charakteryzuje się innym sposobem walki jak i innym wachlarzem czarów. W konsekwencji tego będziemy musieli stosować zupełnie inną taktykę grając dla przykładu rycerzem, niż grając nekromantą. Trzeba się będzie także dostosowywać do uwarunkowań danego pola walki.Dlaczego Spellcrafter, to gra jedyna w swoim rodzaju?

Cóż, jeżeli lubicie gry turowe osadzone w świecie mrocznego RPG, to bez wątpienia Spellcrafter jest grą właśnie dla Was. Ale to co czyni tę produkcję szczególną, to unikalny system rzucania czarów. Sprawia on, że naprawdę możemy się poczuć jakbyśmy byli prawdziwym magiem.