Jujubee S.A. - Games Developer and Publisher. iOS | Android | WP | PC | Mac | Linux | PS4 | Xbox One - Take Off - The Flight Simulator - rozszerzone możliwości rozgrywki

aktualności

Take Off - The Flight Simulator - rozszerzone możliwości rozgrywki

Take Off - The Flight Simulator to gra, która oferuje graczom esencję latania na ekranach mobilnych, a od niedawna również na komputerach osobistych. Od samego początku zależało nam na tym, by gracze poczuli przyjemność ze zdobywania przestworzy w środowisku gry, które oddaje najważniejsze aspekty lotu, a jednocześnie pozostaje bardzo przystępne i przyjazne w obsłudze. 
 

Udało nam się przenieść precyzję i realizm sterowania różnymi maszynami (małymi i dużymi) na ekran mobilny, klawiaturę, a przede wszystkim na kontroler (gamepad), który pozwala na niezwykle przyjemną obsługę awioniki na PC. Posługując się realistycznym odzwierciedleniem kokpitu chcieliśmy sprawić, by gracz poczuł, że naprawdę siedzi we wnętrzu samolotu, natomiast warunki pogodowe i np. symulacja oślepiającego słońca, zmuszają do silniejszego skupienia się na tym, co się wokół nas dzieje. 
 

Aby gracze mogli nauczyć się tego jak prawidłowo sterować maszyną i lądować nią bezpiecznie na docelowym lotnisku, udostępniliśmy bardzo pomocne misje treningowe. Umożliwienie nauki pełnej kontroli nad samolotem przekłada się m.in. na bycie bardzo ostrożnym podczas jego obsługi, gdyż wbrew pozorom rozbicie maszyny w grze nie jest trudne, jeżeli gracz nie jest dostatecznie przygotowany do lotu. 

Sterowanie w grze pozwala graczowi na przejęcie kontroli nad najważniejszymi aspektami lotu - nie tylko nad sterami czy przepustnicą, ale również nad jedną z najbardziej pomocnych funkcji, czyli autopilotem. 

Autopilot jest istotnym elementem przygotowującym gracza do lotu i zapoznania się z pełną obsługą maszyny. Już po starcie z lotniska można w czasie rzeczywistym określić dokładnie z jaką prędkością i w jakim kierunku maszyna ma polecieć.
 


 

W celu aktywacji funkcji autopilota, należy skupić swój wzrok na górnej części ekranu i użyć klawisza spacji, lub przycisku back na kontrolerze. 

W przypadku rozgrywki przy pomocy klawiatury, ustawienia autopilota dokonujemy przy pomocy myszy, natomiast w przypadku rozgrywki przy użyciu kontrolera, autopilota ustawiamy przy pomocy lewej gałki analogowej. 

Dzięki temu otrzymujemy dostęp do wyboru i kontrolowania dodatkowych funkcji lotu, czyli m.in. kursu, który pozwala określić dokładny kierunek, bez dodatkowej, ręcznej korekty. Dodatkowo, dzięki suwakowi prędkości możemy kontrolować szybkość z jaką ma lecieć maszyna, a dzięki regulacji pułapu, określimy to jak wysoko chcemy, by znajdował się samolot. 
 

Dzięki opisanym wyżej dodatkowym funkcjom, wykonywanie precyzyjnego lotu według zaleceń odprawy misji, staje się nie tylko łatwiejsze, ale o wiele bardziej realistyczne i wciągające. Z drugiej strony kontrola powyższych parametrów podczas lotu swobodnego pozwala na bezpieczne obserwowanie zachowania maszyny, a także na podziwianie pięknych widoków m.in. z przelotu nad Wyspami Hawajskimi. 
 

Precyzyjnie wykonywany lot ma nie tylko wpływ na bezpieczeństwo pasażerów i pilota, ale także na sukces misji i rozwój kariery gracza. Tak więc jak widać, warto zapoznać się z opisanymi wyżej rozszerzonymi możliwościami pilotażu, by jeszcze lepiej poznać głębię rozgrywki drzemiącą w Take Off - The Flight Simulator!