Jujubee S.A. - Games Developer and Publisher. iOS | Android | WP | PC | Mac | Linux | PS4 | Xbox One - Jujubee z wizytą w Korei Południowej!

aktualności

Jujubee z wizytą w Korei Południowej!

W tym miesiącu nasze studio było jednym z wystawców na targach ACE Fair w Korei Południowej. Na imprezie promowaliśmy przede wszystkim gry, nad którymi nasz zespół w pocie czoła aktualnie pracuje - chodzi tu rzecz jasna o KURSK i Realpolitiks, choć mamy jeszcze jednego asa w rękawie (ale o nim więcej najpewniej w listopadzie). W imprezie uczestniczyliśmy w ramach klastra przy Krakowskim Parku Technologicznym, którego Jujubee jest członkiem. Była to doskonała okazja by jako wystawca promować firmę i produkty na bardzo perspektywicznym rynku, który zresztą podobnie jak Japonia słynie z zamiłowania do gier wideo.


 

Na targach pojawiliśmy się na zaproszenie samych organizatorów ACE Fair, którzy dołożyli wszelkich starań by wszyscy zaproszeni goście czuli się w Korei jak w domu. Trzeba bowiem pamiętać, że nasze kraje dzieli spora odległość i Arka, który reprezentował firmę na tym wydarzeniu, czekała dość wyczerpująca podróż. Najpierw z Krakowa leciał do Frankfurtu, skąd Airbusem A380, największym samolotem pasażerskim świata, udał się do Seulu. Sam ten lot trwał 10 godzin, a nie był to wcale kres podróży, bo targi odbywały się w mieście Gwangju, oddalonym o kilka godzin dalszej drogi. Na szczęście już Hotel France, w którym Arek był zakwaterowany, znajdował się w niedalekiej odległości od Kimdaejung Convention Center, czyli od kompleksu, w którym odbwały się same targi.

 

 

Bez wątpienia impreza należała do owocnych, bo udało się przeprowadzić wiele rozmów biznesowych z potencjalnymi wydawcami i osobami zainteresowanymi współpracą - w szczególności reprezentującymi takie kraje jak Indie, Chiny, Wietnam czy Emiraty Arabskie, choć oczywiście najsilniej reprezentowani byli potencjalni kontrahenci z Korei Południowej. Szczególnie cieszyło bardzo duże zainteresowanie nowymi tutułami od Jujubee, czyli KURSKIEM i Realpolitiks, ale także seria FLASHOUT była tematem rozmów, bo tego typu gry bardzo dobrze sprawdzają się na koreańskim rynku.Sami organizatorzy zaś zapewnili gościom z zagranicy masę atrakcji, które także umożliwiały zawieranie nowych znajomości. Tego typu mniej formalny networking jest zawsze świetną sposobnością by zdobyć nowe kontakty i nie inaczej było w tym przypadku, zaś same atrakcje były o tyle interesujące, że pozwalały na zapoznanie się z kulturą koreańską i zwyczajami panującymi w tym kraju. Szczególnie ciekawa była wycieczka autobusowa po mieście, zakończona wizytą na lokalnym pchlim targu, gdzie można było dokonać zakupu lokalnych specjałów, których próżno szukać w Europie. Innym tego typu punktem programu był wyjazd do Jeonju Hanok Village - starożytnego miasta, którego początki sięgają 1000 lat wstecz.Bez wątpienia Korea Południowa, to niezmiernie inspirujący i ciekawy kraj, który warto odwiedzić. Tym bardziej, że Koreańczycy naprawdę uwielbiają gry wideo, więc jest to rynek wyjątkowo perspektywiczny.