Jujubee z wydawcą dla Dark Moon!

Jujubee z wydawcą dla Dark Moon! Wybór padł na znanego globalnego wydawcę 101XP Limited!

Katowicki producent gier Jujubee, notowany na rynku alternatywnym NewConnect, podpisał w dniu dzisiejszym umowę wydawniczą z cypryjskim 101XP Limited! Nowy partner polskiego studia, to znany producent i wydawca, odpowiedzialny m.in. za takie tytuły jak popularne MMO Game of Thrones: Winter Is Coming, Jade Dynasty czy serię League of Angels. Ponadto jest to twórca platformy gamingowej 101XP.COM, odwiedzanej przez przeszło 10 milionów graczy miesięcznie.

Dark Moon, to gra z segmentu survival-strategy zmierzająca na komputery PC i potencjalnie inne platformy sprzętowe. Tytuł często jest porównywany do takich tytułów jak Frostpunk od 11bit studios czy FTL: Faster Than Light, czyli produkcji w których gracze muszą zarządzać zasobami w taki sposób, aby przeżyć w warunkach kataklizmu. Zapowiedź rozwijanej od kilku lat gry spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony graczy i dzięki rozpoznawalnemu wydawcy Dark Moon powinien dotrzeć do szerokiego gremium odbiorców.

„Przez ostatni rok poszukiwaliśmy jak najlepszego wydawcy dla Dark Moon. Prowadziliśmy rozmowy z przynajmniej kilkunastoma podmiotami, ale zdając sobie sprawę z potencjału tej produkcji, chcieliśmy wybrać kogoś, kto znacząco zabezpieczy jej potencjalny sukces. Zależało nam nie tylko na pokryciu przez wydawcę wydatków związanych z kosztami produkcji, ale także na solidnym marketingu, wsparciu jakościowym i udostępnieniu Dark Moon jak największej liczbie graczy. Stąd chęć by umowa była kompleksowa i obejmowała także potencjalne późniejsze premiery na konsolach czy nawet urządzeniach mobilnych. Istotne było dla nas także zagwarantowanie Spółce wysokich udziałów w przychodach ze sprzedaży gry po zwrocie kosztów. 101XP był w stanie nam to wszystko zaoferować i co istotne w przypadku portów na inne platformy niż PC, jest gotów ponieść koszty samodzielnie, bez konieczności angażowania w ten proces naszego zespołu, co jest dla nas ważne w kontekście planów produkcyjnych na kolejne lata” – powiedział Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee S.A.

Warto nadmienić, że studio Jujubee realizuje aktualnie również inny istotny projekt, trzecią odsłonę gry z serii Realpolitiks. Także i w tym przypadku koszty produkcji są zabezpieczone dzięki umowie z wydawcą.

„Realizujemy dwa duże projekty i oba z wydawcami. Przy aktualnych uwarunkowaniach rynkowych jest to niezmiernie istotne, ale cieszy nas to nie tylko dlatego, że zapewnia Spółce bezpieczeństwo finansowe, ale także, bo gwarantuje duże wsparcie marketingowe i jakościowe. Oba produkty są wyjątkowo perspektywiczne, z szansą na duży międzynarodowy sukces. W przypadku Dark Moon zbudowaliśmy już nie tylko solidną wishlistę, która z pewnością znacząco wzrośnie wraz z działaniami wydawcy, ale jesteśmy już na zaawansowanym etapie produkcji i wszyscy czujemy, że będzie to najprawdopodobniej nasza najlepsza gra w historii. Nie możemy się doczekać kiedy wraz wydawcą zaprezentujemy nowe materiały z gry, jesteśmy przekonani, że gracze będą więcej niż zadowoleni!” – dodał prezes.

Kontakt

JUJUBEE S.A.

ul. Ceglana 4
40-514 Katowice
POLSKA

+48 32 219 10 85

UWAGA: Nie udzielamy wsparcia przez telefon!

NIP: 9542735866

VAT EU: PL 9542735866

REGON: 242840860

KRS: 0000410818

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód

w Katowicach, VIII Wydział KRS

Kapitał zakładowy: 478.000,00 zł

Skip to content